Nog geen reacties

Pubquiz voor de tieners

Afgelopen zondag hebben de tieners van onze kerk meegedaan aan een door de leiding zelfgemaakte pubquiz. De leiding had vijf rondes bedacht met, zoals in elke pubquiz, een plaatjesronde, een muziekronde en enkele algemene kennis rondes. De tieners waren in twee teams verdeeld en konden onderling overleggen via whatsapp. De vragen werden digitaal uitgezonden en de antwoorden ook weer digitaal ingevuld en nagekeken. De algemene vragen in de ronde ‘onze kerk’ waren onder meer ‘Wat is de voornaam van onze wijkpredikante?’ en ‘Noem twee liedbundels waar wij uit zingen’. Daarna volgde een muziekronde waarbij steeds een kinderlied halverwege een zin werd afgebroken: maak de zin af. Daarna volgde een ronde over dieren in de bijbel (‘Welke straf kreeg de slang in de Hof van Eden?’, ‘Wie werd er in de leeuwenkuil gegooid?’, enzovoort). Als vierde was er een plaatjesronde: welk Bijbelverhaal wordt uitgebeeld in playmobil? Hier hadden beide teams alle punten! Ten slotte was er de kennisronde over moeders in de bijbel; het is immers bijna Moederdag. Bijvoorbeeld: wat was de typerende reactie van Sara toen zij hoorde dat ze nog moeder zou worden? En hoe hielp Rebekka Jakob om de zegen van vader Isaak te krijgen?

Na bijna drie kwartier en het nodige gelach en gezucht was er uiteindelijk een team als (nipte) winnaar aan te wijzen. Maar het belangrijkste is natuurlijk dat de tieners elkaar ook in deze periode weer even (online) gezien hebben en ook even konden bijpraten.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.